BOLU ÖNCÜ KOLEJİ ÇITAYI YÜKSELTTİ

Basında çıkan sansasyonel haberler nedeniyle ekonomik hiçbir bağları olmadığını bildirerek, franchise hizmeti aldıkları kurumla anlaşmalarını sonlandıran Bolu Öncü Koleji, yoluna TED’le devam ediyor. Bolu Öncü Koleji, Türk Eğitim Derneği(TED) ile akreditasyon sürecine girerek iş birliği yaptı.

1 Eylül 2020

Basında çıkan sansasyonel haberler nedeniyle ekonomik hiçbir bağları olmadığını bildirerek, franchise hizmeti aldıkları kurumla anlaşmalarını sonlandıran Bolu Öncü Koleji, yoluna TED’le devam ediyor. Bolu Öncü Koleji, Türk Eğitim Derneği (TED) ile akreditasyon sürecine girerek iş birliği yaptı.

Bolu Öncü Koleji, geçtiğimiz yıl franchise anlaşması ile 5 yıl hizmet aldıkları kurumun İstanbul ve Ankara şubelerinde yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle öğretmenlere maaş ödenmediği gerekçesiyle çıkan sansasyonel haberler sonrasında söz konusu kurumla anlaşmalarını sonlandırmıştı. Mevzubahis kurumla ekonomik hiçbir bağları olmadığı ve yaşanan sorunlarla Bolu’daki eğitim kurumlarının ilgisi bulunmadığı bildirilen Bolu Öncü Koleji yeni bir süreç başlattı.

Eğitimde kaliteden taviz vermeyen köklü eğitim kurumu Bolu Öncü Koleji, kalitesini TED’le akredite ettirerek, başlatılan ortaklığı kamuoyuyla paylaştı.

Bolu Öncü Koleji’nde basın toplantısı düzenleyen Öncü Koleji Kurucusu Önder Tonyalı ve Bolu Öncü Koleji Kurucu Temsilcisi Av. Egemen Tonyalı, Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ile birlikte gazetecilerle buluştu.

23 YILLIK KÖKLÜ BİR ŞİRKET

Öncü Koleji Kurucusu Önder Tonyalı toplantıda sürecin tamamlanmasının ardından TED Okulu olarak hizmete devam edeceklerini belirterek “Bu işi daha önce 20-25 sene başka kurumumuzda aynı ismi taşıyan Öncü Eğitim’de de yaptım. 23 yıllık bir şirketiz biz. Başka bir firmayla bir süre birlikteliğimiz oldu. Çok şeyler öğrendik. Ama bu işin tepesinde bulunan devletimizin, cumhuriyetimizin değerlerinden biri olan bir okulla beraber uzun yıllar yaşasın istedik. Düzce’ye de Bolu’ya da önümüzdeki yıllarda bu süreçlerin tamamlanacağını düşünüyoruz. 2 vakıfla beraber ülkemize iyi nesiller yetiştirilsin diye düşünüyoruz. İftiharla söyleyebilirim ki okullarımızdan mezun olanların çocukları artık bu okulda okumaya başladı.

“YOLUMUZA TED OKULU OLARAK DEVAM EDECEĞİZ”

Okullarımızdan mezun olan öğretmenlerimiz bu okullarda öğretmenlik yapmaya başladılar. Aidiyet duygusu inşallah uzun yıllar içerisinde olur. Bizim için bu dünyada bir eser bırakabilmek bu kurumun yüzyıllar boyu yaşayabilmesi önemli. Ülkemizde çünkü medreseler, köprüler kalıcı eserlerdir. Bu eserler medreseler, eğitim kurumları öbür taraftan sanat eseri olan köprülerdir. Öbür taraftan da ibadethanelerdir. Bunlardan bir tanesi de okullardır. Yüzyıllar boyu kalırsa biz de bu insanlığa hizmet etmiş oluruz. Öncü Koleji olarak eğitim kalitemizi en üst seviyeye çıkarmamızı ve geçiş dönemini tamamladıktan sonra okulumuzun TED Okulu haline gelmesini sağlayacak olan Türk Eğitim Derneği Akreditasyonu sürecine kabul edildiğimizi gururla paylaşıyoruz” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ OLUMLU GELİŞMELERİ AŞAMA AŞAMA HİSSEDECEK”

Akreditasyon sürecinde öğrencilerin okulun eğitim ve yönetim süreçlerindeki olumlu gelişmeleri aşama aşama hissetmeye başlayacaklarını söyleyen Tonyalı, “Süreç tamamlandığında TED Okulu olmanın eğitim kalitemiz ve okulumuzun kurumsal itibarına yönelik olumlu katkılarını öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz ile hep birlikte deneyimleyeceğiz. Ülkemiz eğitim standartlarını yükseltecek bilimsel platformlar oluşturma ve araştırma projeleri ile eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri üzerine toplumu bilinçlendirme görevlerini de üstlenen Türk Eğitim Derneği, dünya standartlarında öğretim programları oluşturmakta, eğitim öğretimde iyi uygulama örnekleriyle öncü bir kurum olarak karşımızda durmaktadır. Bu vesileyle biz de TED Okulu olmaya uygun altyapımızla, Akreditasyon Sürecine dahil olarak TED Ailesinin bir üyesi olma yolunda ilerleyeceğiz” diye konuştu..

“DAHA ÖNCE HİÇBİR ESKİ OKULA ‘TED’ ADINI VERMEDİK”

Tonyalı’nın ardından konuşan Türkiye Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED’in tüm okullarının sıfırdan yapıldığını, daha önce hiçbir okula TED isminin verilmediğini söyleyerek Öncü Koleji ile yapılan ortaklığın ilk olduğunu kaydetti. Pehlivanoğlu,  “Bugün Türkiye’de birçoğunun akreditasyonu biz olan uluslararası programa biz sahibiz. Biz milli ama uluslararasılaşmış bir eğitim süreci götürürüz. Bu süreçte biz bugüne kadar değerli ortaklarımızla, kurucularımızla bir araya gelene kadar hiçbir eski okula TED adı vermemiştik. Biz bütün okullarımızı sıfırdan yaptık. Bizleri ikna etmeleri sebebiyle bir akreditasyon sürecine geçirdik. Bu akreditasyon süreci bir olmaz. TED’in kademeli olarak hedeflerine gitme sürecidir. Bazı noktalarda okul bizim hedeflerimizin üstündedir. Bu okulda bu süreçte zorlanacağımızı ne Bolu’da ne de Düzce’de düşünmüyoruz” şeklinde konuştu.

“HEDEFİMİZ MUTLU İNSAN YETİŞTİRMEK”

Selçuk Pehlivanoğlu, amaçlarının mutlu insan yetiştirmek olduğunu söyleyerek, “Bizler diploma vermeyiz. Biz yaşam arkadaşı veririz. Bu çok kolay bir şey değil. Bizim işimiz başka okullarla rekabet etmek değildir. Bizim işimiz kendi mevcuttaki ilimizi yaratma gayretidir. Bu süreçte öncü okullarımız zaten büyük bir fedakarlıkta bulunacaklar. Çünkü kendi isimlerini değiştirerek, TED Bolu koleji olarak yolumuza devam edeceğiz. Bizim hedefimizin birincisi insan yetiştirmek, ikincisi mutlu insan yetiştirmektir” dedi.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2021 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.