BAŞKAN ÖZCAN’IN ZOR ANLARI

Basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda bir gazetecinin kendisine belediye başkanı olarak en başarılı olduğu üç konuyu sorması üzerine zor anlar yaşayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yaklaşık 2 yıldır başkanlık yapmasına rağmen başarılı olduğu konuları söylemekte güçlük çekti.

15 Eylül 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, gazetecilerle yaptığı toplantıda kendisine sorulan soru üzerine zor anlar yaşadı.

BAŞKAN OLMADAN ÖNCEKİ BAŞARILARINI SIRALADI

Belediye Başkanlığı’nda ikinci yılının içinde olan Bolu Belediye Başkanı Özcan, bir gazetecinin Belediye Başkanı olarak bir cv hazırlamış olsa başarılar bölümünün ilk üç maddesine hangilerini yazacağını sorması üzerine, “İlk üç maddeye hangilerini yazardım? Bir; meslekte başarılı olduğum ortada, yani avukatlık çünkü Bolu’da oldukça iyi bir yerde mesleği bıraktım, iyi bir staj eğitimi aldım” diyerek cevap vermeye başladı.

UZUN SÜRE DÜŞÜNDÜ

Cevabın devamında ikinci sıraya hangi başarısını koyacağını söylemek için bir süre düşünen Özcan, “İkinci sıraya… İkinci sıraya neyi yazmak lazım? İl Başkanlığı dönemini yazmak lazım. Üçüncü sıraya da şimdilik milletvekilliği dönemini yazmak lazım” diyerek cevap verdi.

İLK 3 MADDEYİ KENDİSİ DE SÖYLEYEMEDİ

Özcan’ın Belediye Başkanı olmadan önceki dönemlerini sıralaması üzerine sorusunun cevabını alamayan gazeteci “Soruyu biraz daha toparlayalım, Belediye Başkanı olarak bugüne kadar, bugün itibarıyla kendinize bir cv hazırlamış olsanız Belediye Başkanı kimliği ile ilk başarılar bölümüne üç maddeye ne yazardınız?” şeklinde yineleyince Özcan’ düşünceli tavrı dikkat çekti.

MALİ DİSİPLİN VE PERFORMANS

Özcan Belediye Başkanı olarak ilk sıraya mali disiplini sağladığını belirterek “Bir, malî disiplin. Kesinlikle bu konuda başarılı olduğumu düşünüyorum. Çünkü şuanda ekonomik olarak en rahat belediyelerden biriyiz ki, en sıkıntılı belediyelerden biriydik” dedi.

Başarı sıralamasında ikinci sıraya geldiğinde düşünmeye devam eden Özcan, “İki; bazı birimlerde performansı, mesela temizlik konusunda iyi bir yere geldiğimizi düşünüyorum” şeklinde cevap verdi.

Sorulan soruyu en başından itibaren düşünerek cevaplandırmaya çalışan Özcan, üçüncü sıradaki başarısına bir isim koyamadı. Özcan, uzun süre düşündükten sonra “Onun dışında neyi söyleyebilirim?” diye zaman kazanmaya çalışırken gazetecinin soruyu değiştirmesine üzerine derin bir nefes alan Özcan, kendisini en çok heyecanlandıran projenin Pis Su Arıtma Projesi olduğunu söyledi.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2021 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.