“BOLU’DAKİ BİRÇOK KÖYÜN İÇME SULARI PROBLEMLİ”

Bolu’daki birçok köyün içme suyunun problemli olduğunu söyleyen Bolu Belediyesi Eski Başkanı Yılmaz, o tarihlerde bunu söylediğinde olay olduğunu ancak Ankara’nın bu durumu bilmesi halinde ilgililerden ciddi şekilde hesap sorulacağını söyledi.

30 Eylül 2020

Bolu’daki birçok köyün içme suyunun problemli olduğunu söyleyen Bolu Belediyesi Eski Başkanı Yılmaz, o tarihlerde bunu söylediğinde olay olduğunu ancak Ankara’nın bu durumu bilmesi halinde ilgililerden ciddi şekilde hesap sorulacağını söyledi.

Bolu Belediyesi Eski Başkanı Alaaddin Yılmaz yaklaşık 2 yıl sonra Bofsad’a ait Nilüfer Park ev sahipliğinde Bolu Gazeteciler Cemiyeti organizasyonuyla basınla bir araya geldi.

Bolu basınının sorularını yanıtlayan Yılmaz, Seben Gölü’nün suyunun neden çekildiğine ilişkin açıklamalar yaptı.

“GÖLÜN SUYUNUN ÇEKİLMESİNİN AMAÇLARI VAR”

Seben Gölü’nün suyunun çekilmesinin amaçları olduğunu söyleyen Yılmaz, “Seben Gölü’nün suyu çekiliyor, neden? Sıcak havada derenin içinden geçen su kuruyordu ve ziraat yapılamıyordu. Birinci amaç, sıcak havalarda derenin kurumasını engellemekti. İkinci amaç da Seben’de sulanmayan alan kalmamasıydı. Şuan onun için tünelle su alma ağzı açılacak Seben’e su gidecek. Üçüncü amacı Allah korusun orman yangını olursa söndürebilmek içinde. Dördüncü amaç ise turizmdi” dedi.

ANKARA BUNU BİLSE CİDDİ ŞEKİLDE HESAP SORAR”

Seben Gölü’nün yapımı konusunda kendisine sorulan soruyu yanıtlayan Yılmaz, aşama aşama anlattığı gölün yapımı esnasında Bolu’daki birçok köyün içme suyunun problemli olduğunu söyledi. O tarihlerde bunu söylediğinde olay olduğunu belirten Yılmaz, “Alpagutköyü içme suyu problemliydi şuanda da belki Bolu’daki birçok köyün içme suları problemlidir. Eğer Sağlık İl Müdürlüğü’ndeki raporları alırsanız inanamayacağınız kadar yerde içilmesi mahsurlu olan suyu içtiğimizi görürsünüz. Bir tarihlerde bunu ifade ettiğim zaman olay olmuştu. Ama bunları eğer Ankara bilse bu problemleri çözmeyenleri herhâlde çok ciddi yerde hesap çeker ama maalesef herkes bunları hoş görüyor, problem hissetmiyor kendinde” diye konuştu.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2021 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.