BAİBÜ'YE YENİ DOKTORA VE YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde Eğitim Teknolojileri doktora programı ile 4 yeni yüksek lisans programı açılıyor.

BAİBÜ'YE YENİ DOKTORA VE YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI
8 Ekim 2020

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde Eğitim Teknolojileri doktora programı ile 4 yeni yüksek lisans programı açılıyor.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından alınan kararla, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı bünyesinde Eğitim Teknolojileri doktora programı açılması uygun görüldü.

Bu yıl ilk öğrencilerini alan İletişim Bilimleri tezsiz yüksek lisans programının yanı sarı, Bilgisayar Mühendisliği, Tarih ve Matematik tezli yüksek lisans programları da açılıyor.

Matematik yüksek lisans programında eğitim dili Türkçe olacak. Halen Türkiye Cumhuriyeti tarihi, Yakınçağ ve Yeniçağ tarihleri alanlarında verilen tezli yüksek lisans programları, Tarih tezli yüksek lisans programı adı altında birleştirilerek öğrenci alınacak. Aynı zamanda disiplinler arası eğitim vermek üzere İş Sağlığı ve Güvenliği Anabilim Dalı bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği tezsiz ikinci öğretim yüksek lisans programı açılacak.

Doktora ve yüksek lisans programlarına, 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Döneminde öğrenci alınımına başlanacak.

Bazı akademik koşullar nedeniyle bir süredir öğrenci alınamayan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programına, programın asgari koşulları YÖK onayı ile sağlanarak tekrar öğrenci alınabilecek.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde 56 Anabilim Dalı’nda eğitim veriliyor. Halen toplam 36 doktora programında 535 öğrenci eğitim görüyor. 78 yüksek lisans programında toplam 1651 öğrenci tezli; 6 yükseklisans programında ise 20 öğrenci tezsiz yüksek lisans eğitimi alıyor.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2021 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.