BOLU’DA KOSGEB’E REKOR BAŞVURU

KOSGEB’in imalat sanayiye yönelik uygulamaya koyduğu ve kobilerin dijital üretim yapısına geçmelerini teşvik etmek amacı ile çağrıya çıktığı ve 1 milyon üst limiti olan Kobi-Gel Kobi gelişim destek programına Bolu’dan rekor sayıda başvuru alındı.

BOLU’DA KOSGEB’E REKOR BAŞVURU
12 Ekim 2020

17 Eylül’de başvuru süresi dolan ve Kobilerin akıllı dijital teknolojiler kullanılarak imalat ve ilişkili proseslerde hız ve verimliliklerini arttırmak, birbirleri ile haberleşen nesnelerin otonom eylemleri ile prosesler optimize edilebilmekte ve hata - bakım - stok masrafları azaltılabilmek amacı ile çağrıya çıkılan Kobi-gel Kobi Gelişim Destek programına Bolu’dan 28 işletme başvurdu.

BAŞVURULARDA GEÇEN SENEYE GÖRE %250 ARTIŞ

2019 yılında yine imalat sanayiinde dijitalleşme temalı programa Bolu’dan 8 işletme başvurmuştu. Bu sene aynı konuda çağrıya çıkılan ve işletme başına destek üst limiti 1 milyon TL olan Kobi-Gel kobi gelişim destek programına başvuran işletme sayısı 3,5 katına ulaşarak 28 oldu.

KOSGEB Bolu İl Müdürlüğü tarafından başvuru süresinin başından sonuna kadar işletmelerle birebir iletişim kurularak Bolu’da en çok sayıda işletmenin bu destekten faydalanması için çalışmalar yapıldı.

Konu hakkında bilgiler veren KOSGEB Bolu İl Müdürü Abdurrahman Usta, “Pandemi döneminde olmamız nedeniyle bilgilendirme toplantıları yapamadık fakat çok sayıda firmamıza gerek telefonda gerekse de bire bir görüşerek destek hakkında bilgilendirme yaptık. Kobi-gel Kobi gelişim destek programında işletmelerimizin başvurularının uygun bulunması durumunda Makine teçhizat, yazılım, personel ve hizmet giderleri desteklenmektedir ve destek oranı %60’tır. İlimizden bu sayıda başvuru almamız sanayicilerimizin yatırım iştahını ortaya koymaktadır ve böyle bir dönemde sanayicilerimizin yatırım iştahının yüksek olmasını büyük bir memnuniyet ve sevinçle karşılıyoruz. KOSGEB olarak kobilerimizin yanında olmaya ve onları desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

BAŞVURU DEĞERLENDİRME SÜRECİ

Kobi gelişim destek programı değerlendirme süreci 22 Temmuz-17 Eylül tarihleri arasında alınan proje başvuruları değerlendirme kurulu tarafından iki aşamalı olarak yapılacak. Değerlendirme süreci 30 Kasım’da tamamlanarak firmalara duyuru yapılacak.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2021 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.