İLK SİYASÎ TEPKİ SAADET PARTİSİ'NDEN...

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı İsa Sayın, gece saatlerinde Karayolları ekipleri tarafından Bolu Belediyesi'nin izinsiz yaptığı gerekçesiyle Paşaköy alt geçide yaptırdığı portrelerin silinmek istenmesini saygısızlık olarak değerlendirdi. Sayın, "Karayolları ekipleri tarafından çevik kuvvet desteği ile silinmesi ve tahrip edilmesi en hafif tabiri ile liderlerimizin anısına saygısızlık ve edepsizliktir" dedi.

İLK SİYASÎ TEPKİ SAADET PARTİSİ'NDEN...
16 Ekim 2020

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı İsa Sayın, Bolu Belediyesi tarafından D-100 ve TEM Otoyolunun kesiştiği kavşağa yapılan ve Türk siyasi tarihinde yer etmiş liderlerin resim ve özlü sözlerinin, Karayolları ekipleri tarafından çevik kuvvet desteği ile silinmesi ve tahrip edilmesinin en hafif tabirle liderlerin anısına saygısızlık ve edepsizlik olarak değerlendirdi.

Sayın, "Resimlerin yapımı sırasında ve 6 aydır orada bulunmasına sesini çıkarmayan yetkililer hiçbir yazışma ve uyarı yapmadan gece yarısı yangından mal kaçırırcasına bu resimlerin üzerini kapatmaya çalışmışlardır. Burada sorulması gereken 2 soru var: Birincisi bu resimlerin niçin kaldırılmak istendi? İkicisi bu talimatı kim verdi?" diye konuştu.

Sayın açıklamasında "Birinci soruya cevabımız iktidar özellikle zihniyeti gereği halkın önceliklerini değil kendi ikbalini düşünmektedir. Malumunuz bu resim ve özlü sözler her kesimden liderleri ve onların özlü sözlerini ihtiva ettiği için tüm toplum tarafından beğeni ile karşılanmıştı. İktidar tıpkı pandemi döneminde olduğu gibi muhalefetin iyi bir icraat yaparak topluma fayda sağlamasını engellemek için elinden geleni yapıyor. Bunu kendi iktidarları için tehdit olarak görüyorlar. Maalesef iktidarın zihniyeti böyle çalışıyor.

İkinci sorunun cevabı ise bu işin AK Parti İl Bolu Başkanlığının talimatı olmadan yapmaya kimsenin cesaret edemeyeceğidir. Valimiz Sayın Ahmet Ümit olaydan haberi olmadığını beyan etmiş ve çalışmayı durdurmuştur. Karayolları Müdürümüzün ise böyle riskli bir işe kendi başına kalkışması günümüz Türkiye’sinde mümkün değildir. Ak Parti teşkilatları herkesten önce kendi içlerinde bunun hesabını sormalıdırlar" dedi.

Sayın, yapılmak istenen silme işleminin esefle kınadığını belirterek "Toplum olarak bu yönetim zihniyetine sessiz kaldığımız sürece umduğumuz müreffeh günlere kavuşmamız mümkün değildir" diye konuştu.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2021 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.