ALT GEÇİTTE NELER OLUYOR?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Türk siyasi tarihinin önemli isimlerinin alt geçide yaptırdığı resimlerinin izin alınmadığı ve Karayolları Trafik Kanunu'na aykırı olduğu gerekçesiyle boyayla kapatılması için Karayolları ekiplerince başlatılan çalışmaların durdurulmasına ilişkin açıklamada bulundu. 

ALT GEÇİTTE NELER OLUYOR?
16 Ekim 2020

Özcan, Anadolu Otoyolu'nun Bolu-Batı gişelerini D-100 kara yolu bağlantı noktasında bulunan kavşaktaki üzeri boyanarak kapatılan resimleri inceledikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Bolu Batı Gişeleri'nin otoban çıkışındaki ilk noktanın bu kavşak olduğunu söyledi.

"Biz şehrin giriş noktası olduğu için burayı güzelleştirelim istedik. Ne yapalım diye düşünürken burayı bir 'kardeşlik köprüsü' haline getirelim dedik. Bu ülkede herkesin değer verdiği ve oy verdiği siyasiler var. Bu ülkeye damga vurmuş olan siyasiler var" diyen Özcan, ülkeye değişik dönemlerde damga vurmuş siyasilerin hatırasını yaşatmak istediklerini belirtti. 

Özcan, yapılan resimlerin devlet düşmanlarından provokatif bir eyleme hedef olmaması için şeffaf koruyucularla kapatıldığını aktararak, "Türkiye'nin her yerinde bu tür alt geçitler görsel anlamda güzelleştirilmek için bu tür grafiti çalışmaları regülasyon çalışmaları hep yapılır." dedi. 

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2021 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.