ALT GEÇİT OLAYINA MHP NE DEDİ?

Bolu'da Paşaköy alt geçidine Bolu Belediyesi tarafından yapılan siyasi liderlerin portrelerinin izin alınmadan yapıldığı gerekçesiyle Karayolları ekiplerince silinmek istenmesi olayına MHP'den açıklama geldi. MHP Bolu İl Başkanı Başaran, olay yerine gittiklerinde muhatap olacak bir yetkili olmadığını söyleyerek "Görevi sadece verilen talimatı yapmak olan işçilerin, aldığı tepkilere engel olarak olayların büyümesini engelledik. resimlerin, bizlere haber verilmeden ve camiamızın vicdani onayı alınmadan, Karayolları tarafından bir gece operasyonu ile kaldırılması, boyanması olayı MHP ve Ülkü Ocaklarını üzmüştür, incitmiştir. Provake edilmeye açık olan bu olayda, hiçbir kesimin gazına gelmeyiz, hiçbir provakatif eylemin içerisinde olmayız. Devletin kurumları arasında yaşanan bu karmaşık olayın tarafı olmayız" dedi.

ALT GEÇİT OLAYINA MHP NE DEDİ?
16 Ekim 2020

MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran Bolu'da Paşaköy alt geçidine Bolu Belediyesi tarafından yapılan siyasi liderlerin ve Bolu'nun manevi babası İzzet Baysal'ın portrelerinin Karayolları ekipleri tarafından silinmek istenmesini değerlendirdi. Olayın yaşandığı gece saatlerinde haber alır almaz alt geçide geldiklerini ve olay yerinde muhatap olacak herhangi bir yetkili bulamadıklarını söyleyen Başaran, "Görevi sadece verilen talimatı yapmak olan işçilerin, aldığı tepkilere engel olarak olayların büyümesini engelledik" diye konuştu.

Başaran, "Türk milleti ortak değerleri ile bir bütündür. Türk milleti tarihe damgasını vurmuş değerli büyüklerinin destansı yaşam hikayeleri ve hatıraları ile güçlenir, sözlerinden ders alır ve geleceğe güvenle bakar. Dün gece, Türk siyasetine damgasını vurmuş değerli insanların resimlerinin bulunduğu bir alanda, hiç kimseye haber verilmeden, bir gece operasyonu ile resimlerinin kaldırılmak amacıyla boyanması olayı ile karşılaştık. Olay yerine geldiğimizde MHP Lideri Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş ile Necmettin Erbakan’ın duvardaki resimlerinin boyanarak kapatıldığını gördük. Öncelikle bir provakatif eylem olup olmadığını öğrendik. Karayollarına bağlı işçilerin kendilerine verilen talimat ile yol kenarındaki lider resimlerinin kaldırmaya çalıştığın tespit ettik. Olay yerinde muhatap olacağımız herhangi bir yetkili de bulamadık. Görevi sadece verilen talimatı yapmak olan işçilerin, aldığı tepkilere engel olarak olayların büyümesini engelledik.

NEREDEN BAKSAN TUTARSIZLIK

Bolu Belediyesinin bu resimleri, karayolları mevzuatına aykırı ve izinsiz yaptığı belirtiliyor. Bolu Belediye başkanı, resimlerin yapımı 2 ay sürdü, neden o zaman durdurmadıklarını belirtiyor. Karayolları bir gece operasyonu ile yangından mal kaçırır gibi resimleri boyamaya kalkıyor. Bolu Belediye Başkanı, Biz devlet düşmanlarından provokatif bir eylem bekliyorduk diyor, bu istihbarattan aldığı bir bilgi mi, yoksa kendi öngörüsü mü, insanların kafasını karıştırıyor. Neresinden bakarsanız bakın, ilk başlangıcındaki hukuki izin eksikliğinden tutun da, yapımı sırasında hukuksuzluğa göz yumulmasına kadar nerden baksan tutarsızlık.

YAPILAN UYGULAMANIN ŞEKLİ ve ZAMANI BİZİ ÇOK ÜZDÜ

Dün geceden bu yana telefonlarımız hiç susmuyor. Alparslan Türkeş bizim değer verdiğimiz liderimiz ve siyasi hareketimizin kurucusu. Başbuğ unvanıyla kalplerimize kazıdığımız rahmetli liderimizin resminin, resmi kurumlara ve bizlere haber verilmeden kaldırılmak istenmesi, yapılan uygulamanın şekli ve zamanı bizi üzdü. Rahmetli Necmettin Erbakan hocanın da resminin boya ile kapatıldığını gördük. Devletin karayollarında tasarruf yetkisi vardır, buna itirazım yok. Ancak bunun mutlaka toplum vicdanını ve değerlerini incitmeyecek şekilde yapılması gerekirdi. Gecenin bir saatinde haber alır almaz, olay yerine geldiğimde karşılaştığım görüntü canımı acıtıyor. Dün gece biz olay yerine gelmeden önce, konuyu bilmeyen vatandaşlarımız, tepki göstermiş olsa ve olaylar çıksaydı bunun hesabını kim erecekti. Görevi sadece verilen talimatı yapmak olan işçilerin üzerine, provakatif amaçlı fiili bir saldırı yapılmış olsa ceza kime kesilecekti.

MHP, HİÇ BİR PROVATİF OLAY İÇİNE ÇEKİLEMEZ, İZİN VERMEYİZ

Bolu Belediyesi tarafından, mevzuata aykırı ve izinsiz yapılan resimlerin, bizlere haber verilmeden ve camiamızın vicdani onayı alınmadan, Karayolları tarafından bir gece operasyonu ile kaldırılması, boyanması olayı MHP ve Ülkü Ocaklarını üzmüştür, incitmiştir. Provake edilmeye açık olan bu olayda, hiçbir kesimin gazına gelmeyiz, hiçbir provakatif eylemin içerisinde olmayız. Devletin kurumları arasında yaşanan bu karmaşık olayın tarafı olmayız" diye konuştu.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2021 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.