KORONA TEDBİRLERİ DENETLENDİ

Koronavirüsle Mücadele Kapsamında alınan ve alınması gereken önlemlere ilişkin İçişleri Bakanlığı’nın tüm yurtta uyguladığı korona tedbirleri denetimleri kapsamında Bolu’da 643 ekip, 2 bin 259 personelle korona tedbirlerinin uygulanıp uygulanmadığı denetlendi. Denetimi Bolu Valisi Ahmet Ümit yönetti.

KORONA TEDBİRLERİ DENETLENDİ
16 Ekim 2020

Bolu Valisi Ahmet Ümit’in koordinesinde Bolu’da 643 ekip, 2 bin 259 personelle korona tedbirleri denetimi yapıldı. Denetim tüm yurtta eşzamanlı olarak Bolu’da da gerçekleşti.

VALİ ÜMİT, DENETLEMELERE KATILDI

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi Bolu'da da yapılan koronavirüs tedbirleri denetimi kapsamında Bolu Valisi Ahmet Ümit denetlemelere bizzat katıldı.

İlk olarak Sağlık Mahallesi pazarına giderek salgınla mücadelede alınan tedbirleri yerinde denetleyen Bolu Valisi Ahmet Ümit, Pazar yerinde bulunan esnafın ve vatandaşların talep, istek ve önerilerini dinledi, Koronavirüs tedbirleri hakkında hatırlatmalarda bulundu.

“SALGINLA MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK”

Hayatın her alanında maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmesi gerektiğinin altını çizen Vali Ümit, “Özellikle Pazar yerlerinde alınan tedbirlerin uygulanmasında daha dikkatli olmalıyız. Sizlerden maske kullanımına, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına her zamanki gibi özen göstermenizi, ev ziyaretleri yapmamanızı, kalabalık ortamlarda bulunmamanızı ve il dışından gelenlerle yakın temastan özenle kaçınmanızı önemle rica ediyoruz. İnancımızdan, kültürümüzden, medeniyetimizden gelen özelliklerimiz var. Yaşlılar ziyaret edilir, küçükler sevilir, büyükler sayılır. Ama ne yazık ki pandemi döneminde bunlara ara vermek zorundayız. Salgın bitene kadar birlikte çalışmaya, kurallara birlikte uymaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

“VİRÜS HASTALIK, TEDBİR SAĞLIKTIR”

Kullanılan maskelerin gün içerisinde sık sık değiştirilmesi gerektiğini belirten Vali Ümit, “Virüs hastalık, tedbir sağlıktır. Onun için mutlaka tedbirlere uymamız, uymayanları uyarmamız gerekiyor. Bana bir şey olmaz demeyelim. En azından kendimizi, sevdiklerimizi ve çevremizdeki insanları düşünelim daha tedbirli ve daha dikkatli olalım” dedi.

“KAZANCINIZ DAİM, RIZKINIZ KAİM OLSUN”

Vali Ümit; “Birçoğunuz kendi tarlanızda veya bahçenizde yetiştirdiğiniz, hayvanlarınızdan elde ettiğiniz ürünleri burada vatandaşlarımızın hizmetine sunuyorsunuz. Hepinizin eline yüreğine sağlık. Allah sizlerden razı olsun, emeklerinizi zayi etmesin. Rabbim kazancınızı daim, rızkınızı kaim, işlerinizi kolay ve bereketli eylesin, sağlık ve afiyet versin. Bu vesileyle hepinize hürmetlerimi ve muhabbetlerimi iletiyor, bol kazançlar, sağlıklı ömürler, hayırlı ve bereketli gelirler temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“SALGINLA MÜCADELEDE GÖRÜNEN AKSAKLILARI 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ’NE BİLDİRİNİZ”

Koronavirüsle mücadele kapsamında Şehitler Caddesi üzerinde faaliyet gösteren işletmelerde denetimlerine devam eden Vali Ümit, “Virüsten korunmak için maske, mesafe ve temizlik kurallarına önemle riayet etmeliyiz. Sık sık ellerimizi yıkamalı, en az %70-80 alkol oranı olan kolonya veya dezenfektan kullanmalıyız. Sizlerden salgınla mücadelede gördüğünüz ve karşılaştığınız tüm aksaklıları 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak bildirmenizi istirham ediyorum” dedi.

“MASKESİZ HİÇ KİMSEYİ ARACINIZA ALMAYINIZ”

Şehitlik Caddesinde faaliyet gösteren taksi durağını da ziyaret eden Vali Ümit, “Maskesiz hiç kimseyi aracınıza almayınız. Müşteriniz araçtan indikten sonra diğer müşteriyi almadan önce aracınızı mutlaka dezenfekte ediniz” dedi.

Vali Ahmet Ümit’in koronavirüs tedbirleri denetimlerinde İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ömer Ersever, İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, Ticaret İl Müdürü Ersin Terzi ve denetim ekipleri hazır bulundu.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2021 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.